Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Vali Uudised: Tegus töötu leiab tööd jõuluvanana

Prindi

Lisatud 19.11.2010 | Uuendatud 01.02.2011

Pole sugugi võimatu, et detsembris töötute arv väheneb või vähemalt stabiliseerub, kuna tulev jõuluaeg pakub jõuluvanadele hooajatööd. Oma abistava käe on siin välja sirutanud ka Eesti Töötukassa, kust saab otsida enda perre või asutusse jõuluvanamängija või pakkuda töötul hoopis ise ennast jõuluvanana esinema.

 

Sügisesed hooajatööd on lõppenud või kohe lõppemas, mis tähendab, et töötute arv võib taas kerkida. Samas on aga avanemas võimalus hakata tegutsema jõuluvanana või miks ka mitte päkapikuna või jõulumemmena. Asutusi ja ettevõtteid meil veel õnneks jätkub ning kindlasti leidub üsna palju peresid, kuhu jõulutaati tahetakse tellida.

 

Eesti Töötukassa Jõgevamaa büroo juhataja Liina Võsaste kõneles, et mõte jõuluvanana endale tööd leida pole sugugi paha. Seda enam, kui leidub inimesi, kellel jutt hästi jookseb ning kellele esinemine pole probleemiks.

"Muidugi võivad inimesed ja ettevõtted soovi korral meie poole pöörduda ning siis saame otsida neile sobiva inimese," nentis Võsaste. Samuti võivad need töötud, kes tunnevad, et jõuluvana mängimine oleks neile kontimööda, anda endast töötukassasse teada. Seni pole aga tema sõnul keegi veel sellise soovi või ettepanekuga nende poole pöördunud.

"Kuna jõuluvana ei saa mängida aastaringi, on see ikkagi hooajatöö. Praegu ongi selline seis, et paljudes kohtades hooajatööd lõppevad või on juba lõppenud, mis tähendab, et töötute arv võib taas kerkida. Ja tõesti, on väga tore, kui keegi leiab endale kas või jõuluvanamängimisega ajutiselt tööd," rääkis Võsaste.

 

Teadmiseks võimalikele jõuluvanadele, et võttes vastu selle ajutise rahateenimise otsa, ei ole teil vaja muretseda, et kaotate nii võimaluse ennast uuesti töötuna kirja panna või kaotate sotsiaalse garantii. Liina Võsaste lisas, et isegi, kui inimene käib vaid ühe päeva ametlikult tööl, saab ta kohe järgmisel päeval ennast uuesti töötuna arvele võtta. Seega, Eesti Töötukassa andmeil inimese töötustaatus jõulutaadina tegutsedes küll katkeb, aga kui tööleping lõpeb, siis töötukindlustus-hüvitis jätkub. Seda muidugi tingimusel, et uuesti töötuna arvele kandmine toimub 12. kuu jooksul pärast esimest korda töötuna arvelevõtmist.

"Võib julgelt registreerida ennast jõuluajaks kas siis füüsilisest isikust ettevõtjaks või leida võimalus teha mõne ettevõttega tähtajaline leping. Kui hooaeg läbi, saab uuesti tulla töötukassasse ning ennast arvele võtta," julgustas Võsaste inimesi jõulutaatideks hakkama.

 

Muidugi ei tasu kohe arvata, et detsembris tormavad kõik töötud jõuluvanadena perest perre ja sünnib jõuluime ehk töötute arv kahaneb drastiliselt, kuid ehk on see idee ja võimalus mõnele abiks ikkagi. Seega, miks mitte kasutada jõuluaega endale leiva lauale teenimiseks? Tegelikult tasuks üldse mõelda, et teisedki hooajatööd on teretulnud ning võivad enda töötuse perioodi leevendada.

Viimase nädala seisuga on Jõgevamaal registreeritud töötuid 1137, mis vabariigi mastaabis on küll kõige madalam, kuid maakonna lõikes ikkagi kurb arv. Liina Võsaste möönis, et tema andmeil on Jõgevamaal päris mitmed inimese jõudnud õnneks seisu, kus nendega sõlmitakse juba tähtajatud lepingud. Ka on tema teada siin mitmed ettevõtted hakanud uusi töötajaid värbama või pakuvad kunagi koondatuile uuesti sama tööd tagasi. Segades aga rõõmsatesse jõuluvärvidesse mõne tilga musta, tuleb tunnistada, et kuuldavasti on ka neid ettevõtteid, kus kaalutakse enne aastavahetust järjekordset töötajate koondamist läbi viia.

 

Vali Uudiste koduleht

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate ajutiste töökohtade keskkonda.

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)