Liigu sisu juurde Liigu peamenüü juurde Liigu vaegnägijate bloki juurde

Viru Keemia Grupp teatas töötukassale 370 inimese koondamisest

Prindi

Lisatud 20.01.2016

Eile õhtuks esitas Viru Keemia Grupp töötukassale esimesed teated töölepingute kollektiivsest ülesütlemisest. Teadete kohaselt ütleb VKG Oil üles töölepingud 246 töötajaga, OÜ Viru RMT ütleb töölepingud üles 124 töötajaga. 

Kõige enam on plaanis koondada  tehnoloogiaseadmete operaatoreid (158)  ja tehnoloogiaseadmete lukkseppi (49). Töölepingute ülesütlemise aeg jääb vahemikku selle aasta märtsist maini.

Eile esitatud teadete näol on tegemist töötukassa esmase teavitamisega, millele järgneb vähemalt 15-päevane konsulteerimise ja lahenduste otsimise periood, mil  täpsustatakse töölepingute  ülesütlemise vajadus  ja ulatus  ning planeeritavad tegevused koondamise tagajärgede leevendamiseks. Pärast seda esitab tööandja töötukassale täpsustatud andmed ( mis võivad erineda esmastest andmetest)  kollektiivse koondamise kohta ja annab teada, kuidas on läinud konsulteerimine ja lahenduste otsimine.  Ülesütlemisavaldused tohib tööandja töötajatele kätte anda alles pärast töötukassa teistkordset teavitamist. Töötajate töölepingud ei saa lõppeda varem, kui 30 kalendripäeva möödumisel sellest, mil tööandja töötukassat kollektiivsest koondamisest teist korda teavitas.

Alates tänasest on iga päev VKGs kohal töötukassa karjäärinõustaja, kes annab töötajatele nõu, kuidas edasi toimida. 27. jaanuaril  toimub ettevõttes töötukassa infopäev nendele  juhtidele, kes annavad kätte koondamisteated. 27. ja 29. jaanuaril korraldab töötukassa  VKGs tööotsingu  töötoa. 2. veebruaril kell 14.00  toimub töömess, viimaks kokku VKGst koondatavad töötajad ja tööandjad, kes pakuvad tööd sarnases või lähedases valdkonnas. 

 

Bännerile klikates jõuate Tripodi kutsetesti tegemise lehele Bännerile klõpsates jõuate tööta ja õpi veebilehele Bännerile klõpsates jõuate Minukarjäär veebilehele Bänner viib veebivormile, kus saate esitada küsimuse töötukassa karjäärinõustajale Bännerile klikates jõuate toomess.ee veebilehele

 

Kontaktid

Töötukassa bürood

E-post: info@tootukassa.ee
Töötukassa e-posti aadressidele saab saata maksimaalselt 10 MB mahuga e-kirju.

Skype: tootukassa

Infotelefon: 15501; 669 6513
(E-N 8.30-16.45; R 8.30-15.30, kuu viimasel reedel 8.30-12.30)

logo_eures01.png